Lastekaitsespetsialistide kontakt
Vastuvõtt: Kastre Vallavalitsus, Kurepalu. Palume aeg eelnevalt kokku leppida.
Nõustamine
Laste ja perede nõustamine keskendub laste ja perede heaolu parandamisele, pakkudes neile vajalikku tuge, juhendamist ja nõustamist erinevates olukordades. See on suunatud inimestele, kes vajavad abi ja juhendamist laste heaolu ja turvalisuse küsimustes. Nõustamine võib hõlmata erinevaid teemasid, sealhulgas vanemlikke oskusi, laste arengut, laste turvalisust, peresuhteid, emotsionaalset heaolu ja erivajadusi.
Lasteabitelefon
Lasteabitelefon 116 111 töötab üle-eestiliselt ööpäevaringselt ja kõned on kõigile helistajatele tasuta. Oodatud on kõik pöördumised, mis on seotud lastega, lapsi puudutavate teemadega või kui on vaja teatada abivajavast lapsest. Pöördujateks võivad olla nii lapsed ise kui ka täiskasvanud – lapsevanemad, sugulased, spetsialistid, naabrid, sõbrad, tuttavad. Aga ka kõik teised, kellel on vaja laste teemadel nõuannet. Pöördujale antakse nõuannet, jagatakse informatsiooni ning vajadusel edastatakse saabunud informatsioon vajalikele spetsialistidele.
Abivajav laps on laps, kelle heaolu on ohustatud või kelle puhul on tekkinud kahtlus tema väärkohtlemise, hooletusse jätmise või muu lapse õigusi rikkuva olukorra suhtes, ja laps, kelle käitumine ohustab tema enda või teiste isikute heaolu. Kohustus abivajavast lapsest teatada on kõigil isikutel, kellel on olemas teave abivajavast lapsest. Abivajavast lapsest tuleb viivitamata teatada kohaliku omavalitsuse üksusele või lasteabitelefonil 116111.
Hädaohus olev laps on laps, kes on oma elu või tervist ohustavas olukorras, ja laps, kelle käitumine ohustab tema enda või teiste isikute elu või tervist. Kohustus hädaohus olevast lapsest teatada on kõigil isikutel, kellel on olemas teave hädaohus olevast lapsest. Hädaohus olevast lapsest tuleb viivitamata teatada hädaabinumbril 112.
ABIVAJAVAST LAPSEST teata kohalikule omavalitsusele, võimalusel otse lastekaitsetöötajale või LASTEABILE. Lasteabi telefon: 116 111 (24 h)
Noorte heaolu spetsialist
Noorte heaolu spetsialist on mõeldud 16.-29.- aastastele noortele, kes ei tööta ega õpi ning vajavad toetust tööturule sisenemisel, õppimise või töötamise jätkamisel. Lisaks on ennetustöö kaudu kaasatud 13.-15.- aastased noored.
Noorte heaolu spetsialist:
- Kaardistab piirkonna noori toetavaid võimalusi ja teeb vajaduspõhist koostööd kõikide noori puudutavate valdkondadega (haridus-, noorsootöö-, sotsiaal-, meditsiini-, õigus, töövaldkond jm) ja nende valdkondade asutustega (nt koolid, noortekeskused, huvikoolid, perekeskused, perearstikeskused, töötukassa, prokuratuur, sotsiaalteenuste pakkujad jne);
- Tegeleb teavitustööga (nt tutvustab noorele tööpakkumisi, piirkondlikke enesetäiendamise võimalusi, edastab iseseisvumise ja majandusliku toimetulekuga seotud infot, toetab tervist puudutavates küsimustes, edastab infot rahvusvahelistest võimalustest jms);
- Toetab noore enesearengut ja tema pikaajaliste eesmärkide saavutamist;
- Pakub noorsootöö võimalusi;
- Aitab noorel suhelda ametiasutuste ja ettevõtjatega;
- Pärast eesmärgi saavutamist hoiab noorega kontakti veel vähemalt kuni kuus kuud.
Noorte heaolu spetsialistiga võib ühendust võtta ka siis, kui tundub, et sul polegi praegu tuge vaja. Kui kuulad ära, mis võimalusi sinu piirkonnas pakutakse, võivad need aidata sul edaspidi oma eesmärke saavutada.
Küsimuste korral pöördu Kastre valla noorte heaolu spetsialist Merilin Priimäe poole, kes aitab leida sul oma küsimustele vastused.