« Tagasi

Heategevuskuu Kastre valla noortekeskustes

Melliste noorte üleskutse kogukonnale

Jaanuaris kutsusid Melliste noored ja noorsootöötaja üles kogukonnaliikmeid annetama vanu riideid ja tekstiili taaskasutusse. Oma panuse andsid elanikud üle kogu valla. Esialgne plaan oli punuda ja heegeldada kaltsuvaipasid noortekeskuse tarbeks, kuid kuna noortekeskuste kuuteema oli heategevus ning noortekeskuses käivad suured loomasõbrad, siis kasutame saadud materjali ka selleks, et valmistada midagi loomade varjupaiga heaks. Materjali tuli palju ning erisugust, mis loob meile võimaluse seda mitmekülgselt taaskasutada.

Aitäh kogukonnale ja kaasaaitajatele, tänu teile saavad noored teha noortekeskuses endale meelepäraseid tegevusi, tehes seeläbi head ka teistele. 

Jaanika Orav
Melliste noortekeskuse noorsootöötaja

 

Külalisesineja Roiu noortekeskuses
Roiu noortekeskuses käis külas vabatahtlik Rosmarii Rosenthal Sa Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondist, kes rääkis heategevusest, annetamisest ja vabatahtlikuks olemisest. Noored said küsida annetamise kohta ja abivajajate laste kohta. Noorte jaoks oli üllatav, et igakuiselt vajab abi lausa 400 last. Pärast kohtumist on nad teadlikumad heategevusest ja loodetavasti jagavad oma teadmisi kaaslastega.

Lisaks meisterdasid Roiu noored vaprusehelmeid vähihaigetele lastele. Hetkel on käsil öökullide heegeldamise projekt diabeedihaigetele lastele. Jaanuaris kogusime annetuseks riideid, mänguasju ja varjupaiga loomadele vajaminevaid asju - korralikud kasutatud riided annetame abivajajatele. Püüdsime kuu jooksul märgata heategijaid. Noorte poolt said tunnustatud Maksim, Andry, Marliin ja Laura Liis. Aitäh kõigile annetajatele ja heategijatele!

Merili Tomikas
Roiu noortekeskuse noorsootöötaja

 

Võnnu noored väärtustavad heategevust

Heategevuskuu raames selgus, et Võnnu noored on väga teadlikud heategevusest ja peavad seda väga oluliseks. Pärast arutelusid otsustasid noored tagastada noortekeskusesse kogunenud taara, et saadud tulu annetada lastele. Lähiajal külastame Võnnu noortega Võnnu hooldekodu Härmalõnga, et pakkuda sealsetele inimestele rõõmu ja oma energiat täis seltskonda. Veedame nendega aega, soovides sellega näidata, et ka nemad on väga oluline osa meie kogukonnast.

Liisa Tammoja
Võnnu noortekeskuse noorsootöötaja