« Tagasi

Piirangud seoses viirusega

Vallamajas toimub vastuvõtt ainult eelneval kokkuleppel.
Võimalusel eelistada suhtlust telefoni ja/või e-kirja teel.

  • 2+2 reegel poodides ja kaubanduskeskustes: üheskoos tohib liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud perekondadel. Piirang ei kehti töötajatele ega teenuse osutamise kohtades, näiteks apteekides, pankades, ilusalongides, kingseppade juures jm. Distantsi hoidmine võimaldab kaitsta inimestel ennast ja oma lähikondseid nakkuse eest ning piirata haiguse levikut Eestis.
  • 10+2 reegel toitlustus-, meelelahutus- ja kultuuriasutustes: ühes seltskonnas koos tohib viibida kõige rohkem 10 inimest ning teiste inimestega tuleb hoida kahemeetrist distantsi. Piirang ei kehti istudes teatri-, kontserdi- ja kinosaalides, kus on statsionaarsed istekohad, küll aga tuleb 10+2 reeglist kinni pidada ka nendes asutustes väljaspool statsionaarsete istekohtadega ala, sealhulgas näiteks teatri fuajees, kino garderoobis või kontserdimaja kohvikus. Piirang ei kehti kohapealsetele töötajatele ega ühe perekonna liikmetele, samuti ei puuduta see näiteks huviharidust ja laste mängutubasid.
  • Toitlustus- ja meelelahutusasutused peavad sulgema kohapeal viibivatele külastajatele oma uksed südaööst kuni kella 6-ni hommikul. Toidu kaasamüük ja -ost jääb lubatuks. Üle südaöö tohivad oma uksed klientidele avatuks jätta statsionaarsete istekohtadega kultuuriasutused, näiteks teatrid, kinod, kontserdisaalid. Samuti peab teenuse osutaja tagama desinfitseerimisvahendite olemasolu ning desinfitseerimisnõuete täitmise Terviseameti juhiste kohaselt.
  • Avalikke koosolekuid, avalikke üritusi võib korraldada eritingimustel. Väliüritustel võib osaleda kuni 2000 ning siseruumides maksimaalselt 750 inimest. Sealjuures tohib siseruumides täituvus olla kuni 50 protsenti, erandiks täituvusnõudele on statsionaarsete istekohtadega ruumides läbi viidavad teatrietendused, kontserdid, kinoseansid, konverentsid ning avalikud koosolekud ja üritused. Nakkusohu vähendamiseks kehtib 10+2 reegel. Korraldaja poolt peavad olema tagatud desinfitseerimisvahendite olemasolu ning desinfitseerimisnõuete täitmine Terviseameti juhiste kohaselt.
  • Muuseumides, galeriides, raamatukogudes ja spordiklubides täiendavaid piiranguid ei ole kehtestatud, küll aga kehtib endiselt hajutamise nõue. See tähendab, et inimeste vahel tuleb hoida turvalist distantsi.
  • Ühistranspordis, poodides, kaubanduskeskustes ning konverentsidel, kontsertidel, teatris ja kinos tuleb kanda maski või katta nina ja suu.
  • Koolidele ja teistele haridusasutustele on kaotatud 50% täitumuse nõue. See tähendab, et alates 1. septembrist sai kooliaasta alata suuremalt jaolt tavapärasel viisil.
  • COVID-19 diagnoosiga inimestel on karantiinikohustus. Lähikontaktsetel on 14-päevane eneseisolatsioonikohustus, mida on võimalik lühendada, tehes koroonatesti mitte varem kui kümnendal päeval pärast viimast kokkupuudet koroonasse nakatunud inimesega.
  • Kehtib 10-päevane eneseisolatsiooninõue Eestisse sisenemisel riskiriikidest. Eneseisolatsiooniperioodi on sõltuvalt saabumisriigist võimalik lühendada, tehes kaks koroonatesti - ühe kohe Eestisse saabudes ja teise mitte varem kui seitsmendal päeval pärast esimese testi negatiivse tulemuse kättesaamist. Info riikide kohta, kust saabujate suhtes rakendatakse liikumispiirangut ning kelle kodanikel ja elanikel tuleb läbida testimine, avaldatakse välisministeeriumi kodulehel.