« Tagasi

Kastre vald alustas uue lasteaia ehitusega Haaslava külas

Aprilli alguses allkirjastati peatöövõtjaga Haaslava küla lasteaiahoone ehitusleping. Avalikul riigihankel osales 11 ehitusettevõtet ning leping sõlmiti soodsaima pakkumise teinud Uniro Grupp OÜga.

Hoone asukohaga Pihlaka tee 36, Haaslava küla, antakse tellijale üle kahes etapis. Esimene etapp, kus asuvad 4 rühmaruumi koos garderoobide ja tualettidega, antakse üle 15. septembril, misjärel sisustatakse ruumid mööbli, inventari ning mängu- ja õppevahenditega.

Hoone lõplik valmimine on planeeritud veebruari 2021, mil lasteaiapere kasutusse saab ka saal, köök ja söökla, samuti kabinetid ja õpperuumid. Kuni hoone lõpliku valmimiseni toimub laste toitlustamine Roiu lasteaia köögist, kus kolm korda päevas valmistatav maitsev söögikord uude lasteaeda transporditakse. Lasteaia teeninduspiirkonnaks on planeeritud Aardla, Aardlapalu ja Haaslava külad ning juba komplekteerimisel olevad rühmad avatakse selle aasta 1. oktoobril.

„Haaslava küla on kasvanud 564 elanikuga meie valla suurimaks asulaks, mistõttu on olnud uus lasteaed meie tegevustes olulisel kohal," selgitas vallavanem Priit Lomp. „Kindlasti on kõigile osapooltele suureks väljakutseks samal territooriumil ehitustegevuse jätkumine peale rühmade avamist, kuid oleme juba projekteerimisel hoone kahe eraldiseisva osana ette näinud," lisas Lomp.

Hoone suletud netopind on 1400 m2, lisaks rajatakse tööde käigus mänguväljakud, piirdeaiad, ligipääsuteed ja platsid, varjualused, parkla ning kõik muu lasteaiale vajalik kogumaksumusega 2 090 461,26. Lisaks vallaeelarve vahenditele ja laenurahale rahastatakse ehitust ka 700 000 euroga riigieelarve eraldisega.

Hoone projekteerimisega alustati eelmisel kevadel. Projekteerijaks on Corson OÜ ja omanikujärelevalvet teostab Pärn Projekt OÜ.

 

Lisainfo:
Priit Lomp

Kastre vallavanem

56982 166

Priit.lomp@kastre.ee