18.02.20

Juhend

 

Kehva suusailma tõttu on Kastre valla "Sportliku Neliku" avaetapp "KOGUPEREORIENTEERUMINE", mis toimub Vooremäe terviseradadel 1.märtsil 2020 aastal koostöös OK Ilvesega.

 

AJAKAVA

11.30 – 12.30 SI-pulga väljastamine registreerunud osalejatele

11.30 – 12.30 SI-pulga väljastamine mitte registreerunud osalejatele

12.30 – orienteerumiskaardi algõpe

12.30 – 13.30 stardid avatud

14.30 – autasustamine (orienteeruv aeg)

15.00 – ürituse orienteeruv lõpp

 

Osalemine

Kogupere orienteerumispäevale oodatakse kõiki liikumisharrastusest lugupidajaid nii oskajaid kui ka mitteoskajaid, sest kohapeal on huvilistel võimalik OK Ilvese juhendamisel läbida orienteerumiskaardi algõpe. 

Oodatud on ka pere kõige pisemad, kes saavad rajale minna koos vanemaga. Lasterada on läbitav ka lapsekäruga.

Osalemine on meeskonniti 2-4 liiget v.a. PROFIrada, kus osalemine on individuaalne. Osalemine on kõigile tasuta.

Valida saab nelja erineva raja vahel: LASTErada ca1,4km, HARRASTAJArada ca2,9km, VÕISTLEJArada ca4,9km, PROFIrada ca7,1km. Ajavõtt ja kontrollpunktide läbimise kontroll on elektrooniline. Seetõttu on osavõtuks vajalik eelregistreerida. Ka LASTErajale on vajalik eelregistreerida. Iga meeskond saab personaalse SI-pulga.

Kui läbitakse mõni rada osaliselt läheb tulemus kirja valikuklassis vastavalt läbitud KP-de arvule 1-14 KP-d.

 

1.PROFIrada

Profiraja pikkus on ca 7,1km. Rajale on märgitud 12 kontrollpunkti. Kontrollpunkte võetakse kindlas järjekorras. Rada on mõeldud alaga tõsiselt tegelevale harrastajale. Individuaalarvestus. Igas kontrollpunktis teeb osaleja SI-pulgaga märke. 

2. VÕISTLEJArada

Võistlejaraja pikkus on ca 4,9km. Rajale on märgitud 10 kontrollpunkti. Kontrollpunkte võetakse kindlas järjekorras. Igal meeskonnaliikmel on SI-pulk. Kontrollpunktis teeb iga meeskonnaliige SI-pulgaga märke. Rajale ootame meeskondi, kes soovivad veidi pikemal rajal oma oskused proovile panna ja teiste meeskondadega konkureerida. 

3. HARRASTAJArada

Harrastajaraja pikkus on ca 2,9km. Rajale on märgitud 7 kontrollpunkti. Kontrollpunkte võetakse kindlas järjekorras. Kontrollpunktis teeb üks meeskonnaliige SI-kaardiga märke. 1 SI-pulk meeskonna peale. Harrastajarajale ootame meeskondi, kellele meeldib looduses kaardi abil liikuda ning oma oskusi proovile panna. Sobib noortele, kellele on antud distants jõukohane (sündinud 2002. a või hiljem), tervisekõndijad jne. 

4. LASTErada

Lasteraja pikkus on ca 1,4km. Rajale on märgitud 4 kontrollpunkti punkti. Kontrollpunkte võetakse kindlas järjekorras. Kontrollpunktis teeb üks meeskonnaliige SI-kaardiga märke. 1 SI-pulk meeskonna peale. Lasterejale ootame kõige pisemaid osalejaid koos vanemaga või veidi suuremaid lapsi juba iseseisvalt meeskonnas.

 

Aus mäng

Orienteerumine on ausate inimeste harrastus. Sohitegija tulemus tühistatakse!

 

Registreerimine

Kuna igale meeskonnale valmistatakse ette personaalne kiip, siis on vajalik osalejate eelregistreerimine, mis toimub aadressil: http://tiny.cc/lafyjz või kirjutage riina.vals@kastre.ee (RADA, OSALEJATE NIMED). Eelregistreerimine lõppeb 29. veebruar kell 16.00.

Tulemused kuvatakse ürituse stardis ja hilem on kättesaadavad OK Ilves kodulehel okilves.ee.

 

Autasustamine

-LASTEraja läbinud laps saab kaela osalejamedali! 

-HARRASTAJAraja parimaid noortevõistkondi (sündinud 2002. a või hiljem).

-VÕISTLEJAraja kolme parimat meeskonda. 

-PROFIraja kolme parimat (mehed+naised) individuaalvõistlejat.

 

Muu info

NKK Lõuna-Tartumaa jaoskond pakub osalejatele suppi/teed/mahla. Võimalusel oma joogitops ja kauss kaasa. Üritus lõpeb orienteeruvalt 15.00.

Omavastutus

Kõik osalejad vastutavad orienteerumisrajal ise oma tervisliku seisundi eest. Alaealise osaleja korral vastutab lapsevanem või saatja. Esmaabi kott asub finišis.

Parkimine

Pargi oma auto vastavalt parkimisjuhendile.

Korraldajad

Orienteerumiskaardid Vooremäel koostab Madis Oras OK Ilves.

Kastre vald, OK Ilves, NKK Lõuna-Tartumaa jaoskond, MTÜ Võnnu Spordiklubi.

 

Kastre "Sportlik Nelik"meeskond:

Riina Vals tel. 56690174

riina.vals@kastre.ee

Ülle Seire, Evelin Avi, Raili Lass.

Toimetaja: RIINA VALS