« Tagasi

Suurjäätmete vedu toimub 27. mail

AS Eesti Keskkonnateenused on tegemas selle aasta esimest suurjäätmete vedu 27. mail.

Suurjäätmed on suuremõõtmelised olmejäätmed, mida kaalu või mahu tõttu ei ole võimalik paigutada jäätmemahutisse, nagu mööbliesemed ja nende osad, vaibad, muud põrandakatted, madratsid, kardinad ja kardinapuud, suured lillepotid, riidenagid, peeglid, spordivahendid, jalgrattad, katkised suusad ja kelgud, lapsevankrid, jõulukuused. Selliseid jäätmeid saab üks jäätmevaldaja ühel kogumisringil üle anda kuni 5 m³. Suurem mööbel tuleb osadeks lahti võtta.

NB! Suurjäätmete hulka EI KUULU autovrakid, autoosad (autorehvid), ehitus- ja lammutusjäätmed, ohtlikud jäätmed, elektri- ja elektroonikaseadmed (sh külmikud, elektripliidid, pesumasinad, telerid) ja muud tootjavastutusega hõlmatud jäätmed.

Kogumisringile tuleb end kirja panna AS Eesti Keskkonnateenused telefonil 738 6700 või meiliaadressil tartu@keskkonnateenused.ee. Registreerumine lõpeb 26. mail kell 12.00.

Teenuse tellimisel tuleb vedajale teada anda äraantavate jäätmete ligikaudne kogus ja jäätmed tuleb veopäeva hommikul kella 10.00-ks paigutada jäätmevedajaga eelnevalt kokkulepitud asukohta, nt olmejäätmete mahuti vahetusse lähedusse, värava kõrvale vm.