Kaera-Jaani võistutantsimine  tuleb Võnnus taas


Kaera-Jaani võistutantsimine toimub sellel aastal 18. mail keset Võnnu alevikku asuva Gustav Suitsu majamuuseumi õuel ja juba 21. korda.

Kaera-Jaani võistutantsimist rahvatantsurühmadele on Võnnus korraldatud alates aastast 1999, sest just Võnnu arvatakse olevat paik, kus see tants sündis meenutamaks naistemaiast Jaan Kaera, kes käinud pesuköögis poolpaljaid tüdrukuid piilumas.

Registreerimine võistutantsimisele kestab 10. maini 2019

Juhendi leiad:

Registreerimislehe leiad:

Päeva esimeses pooles toimub kogukonna eestvedamisel suur kevadlaat, kuhu oma toodangu müümiseks ja vahetamiseks on end kirja pannud  ligi 30  kauplejat meilt ja kaugemaltki. Laadal pakutakse tarbekeraamikat, käsitööd, ehteid, rahvusmotiividega riideid, kosmeetikat, riideid ja jalanõusid, suvelilli ja istikuid, käsitöö snäkke, toidukaupa ja paljut muud.

Laadal olemas toidlustaja, kes pakub kehakinnitust ja janukustutust kuni simmani lõpuni.  Peale ostlemise ja kaupemise on laadakülalistel võimalus osaleda mitmetes  töötubades. Taarka Tarõ õpetab valmistama vanade eestlaste toitu — kaerakilet. Jaago talu töötoas saab ise oma käega meistredada omale helmekeed. Saame näha tantsivaid kangastelgi.

Laadalistele muusikaelamusi ja rahvatantsijate rongkäiku saadavad Rahvalõõts Pluss 2018 saate finalistid Ants Järv ja Toomas Ojasaar.

Laadalusti jagub kõigile.

Pealelõunal kell 15 algab rahvatantsijate rongkäik Võnnu kultuurimaja juurest ja suundub Gustav Suitsu majamuuseumi õuele, et alustada võistutantsimisega. Iga rühm esitab kolm tantsu, kohustuslik on loomulikult Kaera-Jaan.

Õhtu lõpeb Untsakate simmaniga.

Kogu laadapäeva veab ja pealelõunal ka Kaera-Jaaniks kehastab end Gaute Kivistik.

Suur Kaera-Jaani päev saab toimuma tänu kogukonna vabatahtlikele ja tublidele toetajatele.

Üritust toetavad Kultuurkapital, Kohaliku Omaalgatuse Programm, Coop Eesti, Avi Puutöökoda, Võnnu Mahetalu OÜ, Võnnu Päästeselts, Saunasell OÜ, MTÜ Laulu- ja Mänguselts Lõoke ja kogukonna vabatahtlikud.

Korraldavad Kastre vald ja MTÜ Lost Loomemejandus
Võnnu Kultuurimaja ringitegevus 2018/2019 E rahvatants, naisrühm Kaera-Marid 19-21 K rahvatants, memmede rühm Wenden 14-16, naisrühm Kaera-Marid 19-21 N rahvatants, segarühm Kastre 19.30-21.30 R Võnnu Kihelkonnakoor 18.45-21.15

Võnnu kultuurimaja teenuste hinnakiri

1) Väike saal – kasutus koos abiruumidega (wc, garderoob) 10 eurot/h; 2) Suur ja väike saal - kasutus koos abiruumidega (wc, garderoob) 25 eurot/h.

Lisainfo: Tiia Kerge 508 9717 tiia.kerge@kastre.ee; Ülle Seire 58552993 ulle.seire@kastre.ee