« Tagasi

Kastre vald tunnustas tublimaid

Reedel 22. veebruaril tunnustas Kastre vald Võnnu kultuurimajas Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva puhul toimunud pidulikul kontsert-aktusel oma valla tublimaid.

Sel aastal anti esmakordselt välja kolm hõbedast vapimärki. Kastre valla hõbedast vapimärk antakse isikule silmapaistvate ja üldkasulike teenete eest ning isikutele, kes on pikka aega täitnud tööülesandeid Kastre valla ja selle eelkäijate huvides.

„On oluline, et oskaksime igapäevaselt  märgata kaaskodanike tublidust ja leiaksime hetke, et öelda tunnustav sõna," ütles Kastre vallavanem Priit Lomp oma tervituskõnes ning lisas, „see muudab meid ka ühiselt kogukonnana tugevamaks."

Vapimärgi pälvisid sel korral rahvatantsuõpetaja, naiskodukaitsja ja kogukonnaaktivist Viivika Kook, Eesti Lennundusmuuseumi looja ja juhataja ning Eesti Lennunduspäevade korraldaja Mati Meos ning pikaajaline hooldustöötaja Erika Ratassepp.

Lisaks kuulutati välja Kastre valla aasta tegu, milleks rahvahääletusel osutus Võnnu staadioni valmimine, esikolmikusse jõudsid ka Lange kardikeskuse valmimine ning Melliste algkooli-lasteaia renoveerimine. Aasta sündmuseks 2018 valisid elanikud MTÜ Melliste Racing Teami poolt korraldatud Tigase karikavõistlused rallisprindis, esikohale järgnesid Võnnu saunaralli ning Kurepalu rahvateatri etendus „Koidula".

Aasta vabakonnaks valis vallavolikogu kultuuri- ja spordikomisjon MTÜ Võnnu Vabatahtliku Päästeseltsi.

Traditsiooniliselt tunnustati ka noori tuleviku tegijaid. Stipendiumikonkursi „Tuleviku tähed" kultuuripreemia laureaadid olid: I preemia – Marian Pärn, II preemia – Desiree Hinto, III preemia – Susanna Viktoria Mõtsmees. Hariduspreemia I preemia – Võnnu Keskkooli Euroscola projektimeeskond, II preemia – Sigrit Säga.  Spordipreemia I preemia – Liis Roose, II preemiad – Catlyn Kruus ja Mona Saar.